האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בסלוניקי

אבלוקיפי סלוניקי Ampelokipoi Thessaloniki

ביוונית: Αμπελόκηποι

אבלוקיפי היא שכונה פרברית של סלוניקי שנמצאת מערבית למרכז העיר וגובלת ממזרח עם אוטוסטרדה Lagada ושכונת Neapoli. כ-40 אלף תושבים מאכלסים את אבלוקיפי.

באיזור נמצאו ממצאים ארכיאולוגים המעידים על קיומה של התיישבות במקום בעת העתיקה, נמצאו קברים מן התקופה הרומית. היישוב בעת החדשה של איזור אבלוקיפי החל כמו כל הישובים הסובבים, בשנת 1922 עם חילוף האוכלוסיה בין יוון וטורקיה, עת הגיעו לאיזור פליטים רבים מטורקיה ופתרונות דיור מהירים היו נחוצים.

אבלוקיפי מתאפיינת בהרבה אירועי ספורט ותרבות. מתקני ספורט, מגרשי ספורט: כדורגל וכדורסל, קבוצות שחיה, כדור עף, כדור יד, ועוד. ותחרויות ספורט הן חלק בלתי נפרד מן השכונה. כך גם מוסדות תרבות, באבלוקיפי קיימות כמה סיפריות: הסיפריה הלאומית, 2 סיפריות ילדים. שני בתי קולנוע מיתולוגיים: Astron ו-Minotis, שבהם יש הקרנות מיוחדות של סרטים מדי חורף. גם קונסרבטוריון וותיק מאד פועל בשכונה וכן מרכז תרבות ותעסוקה לילדים. וכמובן תיאטרון.
עוד ניתן למצוא בשכונה הם המוניומנטים הרבים לציון נקודות בהיסטוריה, בין אם זה אנדרטה לציון חילופי האוכלוסיה, אנדרטה להנצחת רצח סטודנטים על ידי הנאצים במלחמת העולם השניה, ציון מערכות במלחמת השחרור ועוד. בחלק הצפון מזרחי של השכונה נמצא בית עלמין צבאי גדול שכולל גם מוזיאון צבאי.

MOMus הוא מוזיאון לאומנות מודרנית שנמצא מצפון לשכונת אבלוקיפי, בסטברופולי Stavropouli, מארח תערוכות מתחלפות של אמנים בינלאומיים. בכתובת: Kolokotroni 21, שני וחמישי סגור, בשאר הימים פועל בין 10:00-18:00.

.

לאכול ולשתות
Svoura - מסעדה מוכרת בשכונה שמגישה מגוון של מנות, בשרים, פירות ים, סלטים ומנות שהן קצת אחרת ממה שמכירים ורגילים בטברנה יוונית. בכתובת: Nik. Plastira 26. פתוחה מדי יום בין 12:00- ל-01:30

Mata Hari - הוא בית קפה ובר וותיק בשכונה עם בר אלכוהול מרשים ומגוון קוקטיילים ואווירה חמה. בכתובת: Geor. Kirimi 12. פתוח מדי יום 17:00 עד 02:00-03:00, ימי שני סגור.

Nisaki - ביוונית "אי קטן" היא טברנה יוונית מסורתית עם כל המנות המוכרות והאהובות. כתובת: Akriton 13, מדי יום בין 12:00-02:00

Taverna Kosmas - גם היא מסורתית וותיקה וטובה עם מנות קטנות של מזאטים ומגוון מנות של פירות ים ודגים, לצד הציפורו או האוזו. כתובת: Vasilikis Papathanasiou 74. פתוחה מדי יום 09:00-01:00

 

Zamir Sivan CEO