האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בסלוניקי

Aristotelous Square

כיכר  אריסטוטאלוס היא לב ליבה של העיר סלוניקי, הכיכר נמצאת על הרחוב הראשי- הטיילת Nikis. הכיכר עצמה מוקפת בתי קפה ובניינים היסטוריים מרשימים במיוחד תחת תאורת הלילה.
בין הבניינים הגדולים והמפוארים בחלקה המערבי של הכיכר נמצא מלון אלקטרה פאלאס, אחד ממלונות היוקרה של סלוניקי ומעברה השני התיאטרון ובית הקולנוע הגדול והמפורסם ביותר של סלוניקי.

בתקופת הכיבוש העות'מאני, העיר גדלה באופן אורגני בכאוטיות ללא תכנון אדריכלי, מה שהוביל לאכלוס יתר בתוך רחובות צרים מאוד: בתים וחנויות. ללא כיכרות וללא מבנים מרשימים ומיוחדים. השריפה הגדולה בסלוניקי ב-1917 הייתה, למעשה, הזדמנות לעשות "רגע חושבים" ולתכנן הכל מחדש.

ב-1918 אדריכל צרפתי מפורסם בשם ארנסט הברארד הוזמן לתכנן מחדש את מרכז העיר סלוניקי. בתכנון שלו לכיכר קראו "כיכר אלכסנדר הגדול", כשבאמצע המרחב הפתוח מתוכנן היה פסל ענק של המנהיג המקדוני, דבר ש(למרבה הצער) לא יצא לפועל. למה? מי יודע, זה היה מזמן. הבניה והשיפוצים יצאו לפועל רק בשנות ה-50! (בגלל ויכוחים פנימיים בין הרשויות לממשלה ולתושבי העיר. נשמע מוכר משהו, הא?) חלק מהמבנים סביב הכיכר קיבלו התייחסות ושיפוץ רק בשנות ה-2000. ובכל מקרה, זכינו ואנחנו חיים בתקופה שאחרי, כשהכיכר מוכנה ומזומנה לביקורינו 

כיכר אריסטוטלוס היא הכיכר המוכרת ביותר של יוון, סמל בולט של העיר סלוניקי, והיא גם ממלאת תפקיד חשוב בחיים התרבותיים והפוליטיים של המדינה: עצרות פוליטיות, הפגנות, וגם, כמובן, אירועי תרבות כמו חגיגות חג מולד ענקיות. כל זה הופך אותה לאחד המרחבים הציבוריים המפורסמים והאהובים ביותר של יוון.

בכיכר תוכלו למצוא את האנדרטה של אריסטו. הבוהן הגדולה על רגלו השמאלית של ההוגה זורחת – כל זה משיפשוף יתר: קיימת אמונה תפלה בקרב הסטודנטים בעיר שכל מי שמשפשף אותה יקבל חוכמה. אמונה טפלה זו יוצרת תור גדול ליד האנדרטה רגע לפני בחינות הגמר.

 עובדה מעניינת: 
בעת תכנונה מחדש של העיר, השריפה הגדולה של סלוניקי לקחה חלק חשוב בשיקוליהם של המתכננים. וותיקי העיר מספרים שההחלטה לבנות את הכיכר באופן מלבני וארוך, הוא למעשה במטרה ליצור מעין "שביל אש", לכל צרה שלא תבוא, ואם במקרה העיר תעלה באש שוב, היא תעצר בכיכר.

עובדת בונוס:
כשמסתכלים על כיכר אריסטוטלוס ממעוף הציפור היא מזכירה בצורתה בקבוק. ונחשו מי ניצל את הדימיון לצרכי פירסום? רמז: וודקה כלשהי 

 

 
בחירה במלון המצוי באיזור כיכר אריסטוטאלוס תשים אתכם בלב התוסס של העיר. מרחק הליכה מכל אטרקציה בעיר.


ראו גם : מלונות מומלצים בסלוניקי

.

 

ראו גם מגוון טיסות לאתונה והמלצות שונות למבקרים באתונה באתר העיר אתונה מקבוצת האתרים של יוון והאיים: טיסה לאתונה

 

 

 

Zamir Sivan CEO