האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בסלוניקי

פיליאה סלוניקי Pylaia Thessaloniki

ביוונית: Πυλαία

יחידה מחוזית של סלוניקי ששייכת ליחידה האיזורית Pylaia - Chortiatis, דרומית מזרחית למרכז סלוניקי (ע-10 ק"מ מהמרכז). Chotiatis הוא ההר המתנשא מעל המחוז, מדרום מזרח. הפרבר השכן לפילאיה הוא פנורמה Panorama, פרבר יוקרתי ומבוקש של סלוניקי ומשתייך לאותה מועצה איזורית של פיליאה-חורטיאטיס.
איזור החוף של סלוניקי (שכן בעיר עצמה אין חופים) נמצא ביחידה המחוזית הנ"ל, פיליאה חורטיאטיס ואיזור מפורסם ומבוקש מאד בקרבת החוף הוא שכונת קלמריה Kalamaria השכנה למרכז פיליאה.

התייחסות ראשונה לפיליאיה נמצאה על ידי היסטוריונים אחורה אל שנת 319 לפני הספירה, אז שמה היה Strepaha ומאוחר יותר Kapuzida, נגזרת של מילה בטורקית שמשמעותה 'שומר השער', שכן פיליאה ממוקמת במיקום שכמו צופה ומשגיח על חומות העיר הביזנטיים של סלוניקי. השם הנוכחי פיליאה נגזר מן המילה Pyli שמשמעותה שער, והשם מתייחס להיותה של פיליאה השער (המזרחי) אל העיר סלוניקי.

לאכול בפיליאה:
הסלוניקאים ידועים כבעלי אוכל טוב, וההקפדה על מסעדות טובות אינה פוסחת על הפרברים, לפחות לא על פיליאה, ואפשר למצוא פה כמה מסעדות טובות ושניים אהובים במיוחד הם אלה:

Glykanisos היא מסעדת דגים ופירות ים מאד אהובה באיזור סלוניקי. נחשבת לאחת הטובות ומגיעים אליה סועדים מכל האיזור ולא רק מהשכונה. היא מודרנית, אלגנטית ועם מנות מצויינות לאוהבי דגים וים. נמצאת בכתובת: Meg. Alexandrou 46 ופתוחה מדי יום בין 12:30 ל-01:00 ורצוי להזמין שולחן.

Da Leonardo - קוזינה איטליאנה, מסעדה איטלקית וותיקה ונהדרת, כזאת שהמקומיים מאד אוהבים, עם מנות מצויינות של פסטה, פיצה, בשרים ופירות ים מן המטבח האיטלקי. כתובת: Filippou 50. מדי יום 13:30-23:00 ימי שני ושלישי המקום סגור.

לינה בפיליאה:
לרוב, תיירים יעדיפו ללון במרכז העיר סלוניקי ולא באיזור פיליאה, אך בהחלט ניתן למצוא דירות אירוח במחירים אטרקטיביים. יכול להיות נח גם למי שנוחת בעיר וממשיך למחרת וזקוק ללילה לא רחוק מהשדה, עם חניה ובמחירים אטרקטיביים. ראו למש דירה זאת שמתיאמה למשפחה, עם שני חדרי שינה, מרוהטת קומפלט וכוללת חניה - דירה בפיליאה כל הפרטים ולינק להזמנה.
או לופט נהדר זה, בעיצוב נעים וצעיר, עם טרסה מול נוף פנורמי, מתאים לאירוח של שלושה אנשים: לופט בפיליאה כל הפרטים ולינק להזמנה.

Zamir Sivan CEO