האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בסלוניקי

פנורמה סלוניקי Panorama Thessaloniki

ביוונית: Πανόραμα

 פנורמה הוא פרבר מבוקש של סלוניקי השוכן למרגלות הר Chortiatis, מיקומו בגובה של כ-450-500 מטר העניקו לו את שמו שכן, הוא נהנה מנוף פנוראמי על סלוניקי הסביבה. פנורמה נמצאת כ-14 ק"מ דרומית מזרחית למרכז סלוניקי וחלק מהמועצה האיזורית Pylaia. ביישוב חיים מעל 18 אלף תושבים בשטח של כ-21 קמ"ר.

נמצאו באיזור זה שרידים של תחנות מים המעידים על התיישבות מהמאה ה-18, ככל הנראה של מוסלמים והיישוב נקרא בעבר Aksakli. התיישבות צעירה ביישוב החדש החלה בשנת 1914 בזמן מלחמת העולם הראשונה על ידי פליטים טורקים וב-1922 בעת חילוף האוכלוסיה בין יוון וטורקיה, היישוב קיבל תנופה נוספת ופעל כיעד נופש והבראה.

כיום פנורמה נחשב לפרבר יוקרתי של סלוניקי, במקום פועל בית חולים, שלושה בתי ספר יסודיים, חטיבת ביניים ותיכון אחד וכן מספר מוסדות חינוך פרטיים. כמו גם כל השירותים המוניציפאליים, בריכה ציבורית, חדר כושר ועוד.
מדובר באיזור מוקף ירוק וטבע, בין הבתים וסביב.

נקודת עניין:
ממש מחוץ לפנורמה, חמש דקות נסיעה ממרכז היישוב, נמצא יער Platanakia, איזור של טבע, עם כניסה מסודרת שמושך אליו בסופי שבוע רבים מתושבי הסביבה. לכם אנו ממליצים, כתיירים, להגיע לא בסופי שבוע. אם כי מדובר באיזור גדול ורחב ידיים ובו שבילי הליכה, מקורות מים, יער יפיפה, פינת חי ומסעדה Natura שהיא לא רעה. פינת טבע יפיפיה במרחק נסיעה קצרצר ממרכז העיר הסואנת.

לאכול:
באיזור זה של יוון ישנם כמה מהקינוחים האופייניים רק להם, ברובם השפעה טורקית, אחד הקינוחים האלה הוא הטריגונה, מעין קונוס עשוי מעלי פילו מטוגנים שממלאים אותו על המקום בקרם פטיסייר. מדובר בפצצת מתיקות גבוהה במיוחד, אבל אוהבי המתוק יעריכו זאת. במרכז פנורמה יש מוסד שמוקדש כולו לטריגונה - Trigona Elinidi. בכתובת: Leof. Komninon 69, פתוח מדי יום מ-08:00 ועד 22:00.
במרכז של פנורמה אפשר למצוא גם כמה בתי קפה, פיצריה, מסעדה איטלקית וכמובן חנויות כמו שיש בכל עיר.

אמנם בעבר שימש כיעד הבראה ונופש, אך מאז דברים רבים השתנו, וכיום מי שמגיע לאיזור כתייר יעדיף ללון בכרך הגדול סלוניקי. בפנורמה מקומות לינה בודדים, ורובם דירות אירוח אך מעט מיושנות. בשכונה פועלים גם שני מלונות, גם הם מעט מיושנים, אינם מהג'נאר החדש של מלונות בוטיק. Hotel Panorama הוא המלון הגדול, בסגנון הישן של המלוננות, אך נקי ועם נוף יפה. יכול להיות פתרון נח למחפשים מלון ללילה אחד קרוב לשדה התעופה וללא בעיית חניה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

 

 

Zamir Sivan CEO